PILOT SPZ4 - ADEL - Elektronika dla rolnictwa,czujniki GPS, rozsiewacze, opryskiwacze,rolnictwo precyzyjne, liczniki hektarów, liczniki prędkości

ADEL
Przejdź do treści

PILOT SPZ4

Urządzenia

Pierwsi użytkownicy pras stałokomorowych serii DF Unii Famarol Słupsk (obecnie Unia sp. z o.o.) posiadali zamontowany sterownik SPZ1, a później SPZ4. W wyniku ciągłej modernizacji powstawały kolejno sterowniki do tej prasy; SPZ5, SPZ6,aż do obecnego Pilot Roto.
Począwszy od sterownika SPZ5 sterowniki były zbudowane w oparciu o Pilota, umieszczonego w nowoczesnej obudowie z silikonową osłoną, podświetlaną klawiaturą, oraz dużym graficznym wyświetlaczem. Inaczej rozwiązano też doprowadzenie zasilania do elementów pobierających najwięcej prądu (siłownik wiązania siatką).
Ponieważ wraz z wprowadzeniem sterownika SPZ5 zamontowano na prasie dodatkowe czujniki przesuwu siatki i sznurka, nie było możliwości zastąpienia starszych sterowników (SPZ1, SPZ4) przez nowszy sterownik SPZ5, bez montażu dodatkowych czujników.

Aby umożliwić pierwszym użytkownikom pras Unii Famarol poprawę komfortu i niezawodności pracy, powstał sterownik SPZ4 PILOT.

Sterownik SPZ4 PILOT wymaga niewielkich zmian w instalacji elektrycznej prasy. Wystarczy odkręcić ze starej puszki wszystkie przewody czujników i elektrozaworów, zdemontować starą puszkę i w jej miejsce zamontować nową puszkę zestawu. Wszystkie przewody czujników i elektrozaworów wkręcamy do kostek nowej puszki. Biegunowość czujników i elektrozaworów jest nieistotna. Następnie doprowadzamy zasilanie do puszki grubymi przewodami (dołączone w zestawie), łącząc je bezpośrednio do klem akumulatora. Pilot mocujemy w kabinie ciągnika za pomocą załączonego uchwytu. Wszystkie czynności są na tyle proste, że poradzi sobie z nimi sam użytkownik.
Wróć do spisu treści